Месечна Архива

ноември 2019

Ракометарките одиграа без победник против Италија на првиот тест во Анталија

Женската сениорска репрезентација на Македонија одигра без победник против Италија (29-29) на првиот од четирите предвидени контролни... Прочитај повеќе тука...РАКОМЕТ – Derbi MK

Ројс го спаси Дортмунд од срам против „фенерџијата“ Падерборн (ВИДЕО)

Марко Ројс ја спаси од срам Борусија Дортмунд со голот во 93. минута кој донесе реми против Падерборн 3-3, во премиерниот натпревар од... Прочитај повеќе тука...Меѓународен фудбал – Екипа